NMH jazzeksamen vår 2014

Jazzstudentenes eksamensfestival 19.-31. mai

Masterkonsert - eksamen

40 konserter.10 dager. Få med deg magiske øyeblikk med noen av morgendagens store jazzstjerner – helt gratis! 

Program

19.mai    19:00    
Stian Andreas Andersen, bass

Sala Palmer    
Marte Eberson, flygel        
Stian Andreas Andersen, bass    
Tore Flatjord, trommer

19.mai    20:15

Sindre Bergsvik Øvstegård, bass        

Time & Motion    
Martin Gjerde, flygel         
Sindre Bergsvik Øvstegård, bass    
Magnus Sefaniassen Eide, trommer

19.mai    21:30
Preben S. Andersen, gitar    

Philip Birkenes, flygel    
Knut Olav Sandvik, bass    
Jostein Rørmark, trommer    
Anders Hefre, tenorsaks

19.mai    22:30

Oddrun Lilja Jonsdottir, gitar        

"Moksha,
Ashraf Sharif Khan,
Moyo Wako"

Oddrun Lilja Jonsdottir, gitar            
Knut Olav Sandvik, bass    
Øystein Aarnes Vik, trommer        
Tore Flatjord, darbuka
Shrestha Sanskriti, tabla
Marthe Lea, saksofon

20.mai    19:00

Marthe Haaland Wang, sang

Philip Birkenes, flygel    
Oddrun Lilja Jonsdottir, gitar    
Knut Olav Sandvik, bass    
Steinar Mossige, trommer
Jonas Kilmork Vemøy, trompet
Anders Hefre, saksofon

20.mai    20:15

Wathiq Hoosain, sang    

Ayumi Tanaka, flygel        
Masaki Kai, bass    
Magnus Sefaniassen Eide, trommer

20.mai    21:30    

Sigurd Tunestveit, sang    
 

20.mai    22:30   

Silje Worquenesh Østby Kleiven, sang
  

21.mai    19:30      

Johan Lindvall, piano        

Torg - extended edition    

Johan Lindvall, piano    
Christian Winther, gitar 
Magnus Skavhaug Nergaard, bass 
Jan Martin Gismervik, trommer
Ina Sagstuen, vokal
Mette Henriette Martedatter Rølvåg, saksofon
Torstein Lavik Larsen, trompet
Henrik Munkeby Nørstebø, trombone

21.mai    20:45

Philip Birkenes, piano 

Rotlaus Ungdom    

Philip Birkenes, piano
Knut Olav Sandvik, bass    
Steinar Mossige, trommer 
Anders Hefre, saksofon    

21.mai    21:45

Knut Olav Asmundsen Sandvik, bass  

Philip Birkenes, piano
Preben  S Andersen, gitar
Oddrun Lijla, gitar
Knut Olav Sandvik, bass    
Johan Nordh, trommer
Steinar Mossige, trommer
Jostein Rørmark, trommer
Marthe Haaland Wang, vokal    
Anders Hefre, saksofon

22.mai    19:00

Joakim Heibø Johansen, trommer
 

22.mai    20:15       

Jostein Rørmark, trommer
 

22.mai 21:15 

Øystein Aarnes Vik, Trommer 

Boda Boda 

Egil Kalman, bass
Øystein Aarnes Vik, trommer
Håkon Aase, fele
Marthe Lea, saksofon
Morten Stang Koppang, trompet

23.mai 19:30

Johan Nord, trommer  

Stian Andreas Andersen, bass
Anders Hefre, bassklarinett:
Håkon Aase, fele

23.mai 20:30 

Steinar Mossige, trommer

Philip Birkenes, flygel
Knut Olav Sandvik, bass
Anders Hefre, saksofon

24.mai 19:00

Marthe Lea, saksofon 
 

24.mai 19:45

Nils Andreas Granseth, Trombone  

NilasaliN

Martin Gjerde Magnus, flygel
Magnus Jønnum Grimnes, gitar
Stian Andreas Andersen, bass
Magnus Sefaniassen Eide, trommer
Nils Andreas Granseth, trombone

24.mai 20:30

Vegard Sandbukt, trompet

Markus Dvergastein, gitar
Håkon Norby Bjørgo, bass
Magnus Sefaniassen Eide, trommer

25.mai 19:00

Trygve Rypestøl, saksofon
 

25.mai 20:15 

Anders Hefre, saksofon

Rotlaus Ungdom/Po

Philip Birkenes, flygel
Knut Olav Sandvik, bass
Steinar Mossige, trommer
Jostein Rørmark, trommer
Johan Nordh, trommer
Anders Hefre, saksofon
Thomas Husmo Litleskare, trompet

25.mai 21:15

Sanskriti Shrestha, Tabla 
 

27.mai 19:00 

Maren Mørreauet Selvaag, Piano
 

27.mai 20:15 

Evelina Petrova, trekkspill 

Duet Evelina Petrova, trekkspill/Roberto Dani, trommer

27.mai 21:30

Bendik Baksaas
 

27.mai 22:15 

Mette Henriette Martedatter Rølvåg, saksofon
 

28.mai 19:00 

David Skinner, piano 

David Skinner & Anders Grønseth Duo 

David Skinner, piano
Anders Grønseth, saksofon

28.mai 20:15 

Andreas Mannila Wildhagen, trommer og Kjetil Jerve, piano

"Wildhagen/JerveTentett" 

Kjetil Jerve, piano
Erlend Albertsen, bass
Christian Meaas Svendsen, bass
Andreas Wildhagen, trommer
Erik Kimestad Pedersen, trompet
Kasper Værnes, altsaks
Jørgen Mathisen, tenorsaks
Henrik Munkeby Nørstebø, trombone
Rob Waring, vibrafon
Tore Flatjord, trommer

30.mai 19:00

Magnus Falkenberg, bass  

YATO 

Fredrik Karwowski, gitar
Magnus Falkenberg, bass
Johan Simonsen, trommer
Håkon Aase, fele

30.mai 19:45

Håkon Aase, fele
 

30.mai 20:30

Martin Gjerde, piano 

30.mai 21:15

Hanna Mathiesen, sang 

Hanna Venia
Martin Gjerde, flygel
Hanna Mathiesen, akustisk gitar

31.mai 19:00

Fredrik Karwowski, gitar  
 

31.mai 19:45 

Markus Dvergastein, gitar 

Balladelandslaget 

Markus Dvergastein, gitar
Håkon Norby Bjørgo, bass
Magnus Sefaniassen Eide, trommer
+ trompet, saks, trombone, barytonsaks

31.mai 20:30

Johan Simonsen, trommer 
 

31.mai 21:15

Mads Skovdahl, trommer 

Omtale

Også i år arrangerer Norges Musikkhøgskole eksamensfestival på Nasjonal jazzscene, Victoria, for sine jazzstudenter.

Siden tidlig på 80 –tallet har mange av Norges fremste musikere innen jazz, pop, rock og improvisert musikk har vært innom Norges Musikkhøgskole –   Shining, Beady Belle, Jarle Bernhoft, In The Country, Albatrosh, Eplemøya Songlag, Doctor Kay & his Interstellar Tone Scientists, Streifenjunko, Hild Sofie Tafjord, Maja Ratkje, Pixel og Eple Trio er bare noen av de mange artistene som har en fortid på NMH. Solveig Slettahjell debuterte  med ”The Slow Motion Orchestra på en eksamenskonsert ved NMH i 2000.

Lærerne på skolen er noen av våre aller beste utøvere og skapende kunstnere innen improvisasjonsmusikk og jazz, den faste staben utgjøres i dag av Live Maria Roggen, Sidsel Endresen, Lisa Dillan, Thomas Strønen, Pål Thowsen, Bjørn Kjellemyr, Sigurd Hole, Roger Arntzen, Helge Sunde, Helge Lien, Geir Lysne, Håkon Storm-Mathisen, Morten Halle, Atle Nymo, Jon Eberson, Ivar Grydeland og Mikhail Alperin.

Konsertstart kl 19.00 hver dag. Dørene åpner kl 18.30.