Oslo Filharmoniske orkester
Kanskje finner du dem her om noen år?

Ung Filharmoni

Hør morgendagens filharmonikere. Elever i talentutviklingsprogrammene på Musikkhøgskolen og Barratt Due under ledelse av Kjell Seim.

  • Søndag 5. oktober 2014
  • 18.00
  • Lindemansalen
  • Gratis

Medvirkende

Kjell Seim (dirigent)

Elever i talentutviklingsprogrammene på Norges musikkhøgskole og Barratt Dues musikkinstitutt:

Fløyte

  • Oda Matilde Trøim Dalen
  • Marie Lille Haugen
  • Ingrid Wendelborg Ose
  • Maria Wendelborg Ose

Obo

  • Maiten Corona

Klarinett

  • Fredrik Klepper Eriksen
  • Ingeborg Amundsen

Fagott

  • Celine Kjærstad Danielsen
  • Dagny Mehus

Horn

  • Christoffer A. Amundsen
  • Axel Tinus Simensen
  • Sytske Pas
  • Jørund Nikolai Tilley

Trompet

  • Ingri Grov
  • Lisa Njaa
  • Ekaterina Vostrikova
  • Snorre Kaspersen Laugerud
  • Trond Sagbakken
  • Ågot Sagbakken

Trombone            

  • Lars Egenes Flemström
  • Ingrid Solberg
  • Pernille Furnes Alsos
  • Gabriel Boezi Gjerpe
  • Marie Nøkleby Hanssen

Tuba                        

  • Tuva Brekke Krossli
  • Hannah Engøy

Slagverk            

  • Kristian Aasengen Moi
  • Elvin Ingeborgrud Berg
  • Martin Heggli Mellem
  • Åsmund Moen
  • Åsmund Soldal

1. fiolin                    

  • Sjur Svorkmo Bergmann
  • Daniel Yang Hansen
  • Rebecca Hovind
  • Haakon Huynh
  • Maren Waleur Jansen
  • Gustav Rørmark
  • Sigve Lieberg Stieng
  • Frida Tømmerberg
  • Maren Ohm Ballestad
  • Ina Han Brekke
  • Siri Sperling Bäckström
  • Nanna Tao Karlstrøm
  • Maria Dos Santos Laranjo
  • Victoria Suzanne Willumsen Lewis
  • Maria Kornelia Lund
  • Martha-Pil Evertsen Neumer
  • Katinka Nilssen
  • Stefani Obradovic
  • Kristin Pas
  • Bjørg Pas
  • Nhi Do Phuong
  • Hanna Marie Thiesen
  • Halvor Aasen
  • Mathilde Gisholt
  • Henrik Nordtun Gjertsen
  • Daniel Hannington Goldin
  • Jan Helge Tollefsen
  • Marius Westling

2. fiolin                    

  • Don Aron Balbin
  • Isabella Folstad
  • Anbjørg Beathe Klungsøyr
  • Elin Lam
  • Elisabeth Ainan Pan
  • Signe Skjesol
  • Maria Lill Garvik
  • Anne Christina Olaussen
  • Maren Katrine Rønning
  • Sindre Tronrud
  • Harot Andreas Yacoubian
  • Iver Aase
  • Inga Våga Gaustad
  • Oda Holt Günther
  • Astrid Kongelf Jensen
  • Hanna Kallestad
  • Sunniva Herland Monstad
  • Alfred Linus Wang
  • Lin Nora Tollefsen
  • Dina Noor Tormassy Iversen

Bratsj                      

  • Njord Kårason Fossnes
  • Michael Andreas Grolid
  • Frida Siegrist Oliver
  • Christopher Yarranton Rossebø
  • Inger Margrethe Furre Thommesen
  • Gudbrand Wirstad Dynna
  • Erika Kalliovirta
  • Jonathan David Maiwald
  • Markus Thorvald Mäkelä

Cello                        

  • Karin Hannisdal
  • Hedda Lydianna Aadland
  • Maja Barratt-Due
  • Iver Schjøth Bunkholt
  • Jan Inge Dyrhaug
  • Åse-Maria Bygland Larsen
  • Birgitta Oftestad
  • Brage Botn Seim
  • Martin Stangebye
  • Vigdis Verhees
  • Nora Dahl Nielsen

Kontrabass

  • Kai Benjamin Jack
  • Jørgen Stakston Olsrud

Program

  • David Monrad-Johansen: «Pan» symfonisk dikt
  • Johan Halvorsen: Norsk rapsodi nr 1
  • Pjotr Tsjaikovskij: Fra symfoni nr 2, op 17 «Den Lille Russiske»: 1., 2. og 4.sats

Omtale

Ung Filharmoni er et nystartet symfonisk samarbeid mellom “Unge Talenter” ved Barratt Due musikkinstitutt og “Talentutviklingsprogrammet unge musikere” ved Norges musikkhøgskole.

Samarbeidet gir elevene mulighet til å spille i et fullt symfoniorkester på høyt nivå, og representerer et felles løft for morgendagens orkestermusikere fra disse to ledende norske musikkutdanningsinstitusjonene. Det legges opp til to prosjekter pr. år, ledet av dirigenter av ypperste klasse.

Talentprogrammene ved de to institusjonene har til felles at de retter seg mot spesielt motiverte og talentfulle elever som har kommet langt på sitt instrument. Ved å bringe elevene sammen og tilby dem undervisning av fremragende pedagoger, ønsker man å legge til rette for at hver enkelt elev kan utvikle seg best mulig som musiker og menneske. I tillegg til instrumental- eller vokalundervisning, tilbys elevene samspillaktiviteter, teoriundervisning og tematimer.

Kjell Seim (dirigent)

altKjell Seim er utdanna frå Norges musikkhøgskole kor han tok eksamen på diplomstudiet i 1986. Han har studert med dirigentane Arvid Fladmoe, Karsten Andersen, Aldo Ceccato og Jorma Panula og dirigert alle dei norske profesjonelle symfoniorkester og operaorkester. Sidan 1986 har han vore tilkytta Operaen i Kristiansund – som musikalsk sjef sidan 1989.

I 1987 vant han 1. plass ved den 1. nordiske dirigentkonkurranse med Radiosymfonikarna i Stockholm.

Seim har jobba med ungdom sidan 1973. Han starta Ung Symfoni i Bergen i 1997 og Vestregionen Ungdomssymfoniorkester i 2008 (Vestregionen består av 16 kommunar frå Bærum i aust— til Øvre Eiker i vest og Hadeland i nord).

Han har vore gjestedirigent for orkester og operahus i Sverige, Finland, Danmark, Island, Færøyene, Tyskland, Russland, Georgia, Ukraina, Serbia, Sør-Afrika, China, Taiwan, Mexico.