Ekstreamen nmh.no.jpg

Eksamenskonserter direkte fra Musikkhøgskolen

I år holder avgangsstudentene på Norges musikkhøgskole eksamenskonserter for tomme saler – men det betyr heldigvis ikke uten publikum.

I perioden 18. mai til 18. juni inviterer vi til eksamenskonserter som vi strømmer direkte fra salene våre. Med topp bilde- og lydkvalitet får studentene spille eksamenskonserter – nesten på samme måte som vanlig, til tross for en uvanlig situasjon.

Både studenter og ansatte har vist stor tilpasningsdyktighet og vilje til gjennomføring, og vi tør å påstå at det er få studiesteder der studentene maser på å få ha eksamen, og jubler når de får lov. Og strømming har også noen fordeler – kanskje får tanta på Toten og morfar i Lofoten endelig høre dem.

Her finner du alle strømmene.

Program i mai

  • 18. mai kl. 9.00: Randi Bukholm (orgel)
  • 18. mai kl. 14.30: Jon Martin Høie (orgel)
  • 19. mai kl. 16.45: Brage Sæbø (fiolin)
  • 25. mai kl. 9.30: Julie Helgeland Davidsen (fløyte)
  • 25. mai kl. 12.15: Ingrid Emmariza Aarskog (fløyte)
  • 29. mai kl. 10.00: Eirik Sletteberg (obo)
  • 29. mai kl. 12.30: Daniel Blanco Tedejo (fagott)
  • 29. mai kl. 15.00: Sverker Rundqvist (kontrabass)

Program i juni

  • 2. juni kl. 12.00: Solveig Bergersen (sang)
  • 3. juni kl. 10.00: Astrid Jenssen Solstad (saksofon)
  • 3. juni kl. 15.00: Hugo Gjelsvik Herrman (sang)
  • 4. juni kl. 9.30: Karoline Trondsen (trombone)
  • 4. juni kl. 12.00: Christine Bårreng Hansen (klarinett)
  • 4. juni kl. 14.15: Eirik Sanner (eufonium)
  • 4. juni kl. 14.15: Víctor Martínez Jara (klarinett)
  • 5. juni kl. 11.00: Åsmund Moen (slagverk)
  • 8. juni kl. 9.30: Johan Christian Torsvik Bruun (klaver)
  • 8. juni kl. 12.00: Bram Mulders (klaver)
  • 8. juni kl. 14.00: Lovisa Ehrenkrona (fiolin)
  • 8. juni kl. 15.30: Evi Wang (klaver)
  • 9. juni kl. 12.15: Zoe Canestrelli (bratsj)
  • 9. juni kl. 12.15: Christian Sommerfelt (klaver)
  • 9. juni kl. 14.30: Vivian Louise Tsui (klaver)
  • 9. juni kl. 14.30: Yauheniya Mazynskaya (bratsj)
  • 9. juni kl. 16.45: Francesca Wiersma (bratsj)
  • 10. juni kl. 12.00: Jana Anisimova (klaver)
  • 10. juni kl. 15.30: Carla Fernandez Boix (klaver)
  • 11. juni kl. 13.00 Anette Dean og Hugo Gjelsvik Herrman (kordirigering)
  • 12. juni kl. 13.30 Miguel Espinoza Chavez (cembalo)
  • 15. juni kl. 9.30: Ormar Maidre Aarvik (fiolin)
  • 15. juni kl. 12.00: Hallvard Høgemo (fiolin)
  • 15. juni kl. 14.00: Harot Yacoubian (fiolin)
  • 15. juni kl. 14.00: Martin Stangebye (cello)
  • 15. juni kl. 16.15: Tor Alvin Wika (fiolin)
  • 16. juni kl. 9.30: Elise Stabell Sauge (cello)
  • 16. juni kl. 12.00: Sunniva Herland Monstad (fiolin)
  • 16. juni kl. 14.00: Katherine Wang (fiolin)
  • 17. juni kl. 12.15: Kitiara Braune (fiolin)
  • 17. juni kl. 14.30: Mari Daleng Okshovd (fiolin)
  • 18. juni kl. 10.30: Mykola Sheremeta (akkordeon)
  • 18. juni kl. 14.30: Andreas Öberg (horn)

Med forbehold om endringer.

Sist oppdatert: 12. mai 2020