Hva gleder du deg mest til i jobben som direktør?
Jeg gleder meg til å bli bedre kjent med deler av virksomheten som jeg ikke kjenner så godt fra før. Jeg ser også frem til å jobbe sammen med organisasjonen for å få enda bedre flyt i ulike prosesser og legge til rette for at NMH fortsetter å være en ledende utdannings- og forskningsinstitusjon innen musikk, med et godt og utviklende lærings- og arbeidsmiljø.
Hva ser du på som de største utfordringene?
En viktig utfordring er å sikre at vi har god nok plass til aktivitetene våre. Samtidig er det krevende at vi opplever kutt i bevilgningene våre år etter år.
Hvilke saker ser du på som de viktigste for NMH nå?
Akkurat nå arbeides det med en søknad om å videreføre IN.TUNE, og det er en viktig sak for NMH.
I løpet av 2026 vil NMH ha vedtatt handlingsplaner innen utdanning, FoU og formidling. Det er viktig at vi legger godt til rette for å realisere disse. Jeg vil også trekke frem NMHs fagpolitiske arbeid for å synliggjøre musikkens og kunstfagenes betydning i et større samfunnsperspektiv.