Skip to main content
Norges musikkhøgskole Norwegian Academy of Music Search

Hva skjer med handlingsplan for FoU framover?

Handlingsplan for FoU henger sammen med organisasjonsutviklingen der en sentral del er hvordan vi jobber sammen med forskning og utviklingsarbeid.

Handlingsplanen hadde høringsfrist mandag 1. desember, og i løpet av våren skal den vedtas.

Henger sammen

Handlingsplan for FoU kan ikke vedtas isolert. Innholdet i en slik plan henger sammen med hvordan vi organiserer fagseksjoner og FoU-sentrene, hvordan vi utformer og tydeliggjør rollene til senterledere, studieledere og fagseksjonsledere, og hvordan vi rigger arbeidsprosesser og rutiner innen forskning, pedagogisk og kunstnerisk utviklingsarbeid (FoU) NMH. Alt dette er viktige temaer i organisasjonsutviklingen.

Handlingsplanen vil avstemmes mot organisasjonsprosessen og de høringssvarene som kommer inn der, og vedtas i FoU-utvalget i juni.

Om prosessen

Høringssvarene

Det kom 12 høringssvar fra fagseksjonene, utvalgene DRU og KUST, fagforeningene og administrasjonen.

Blant høringssvarene var det noen temaer som gikk igjen – det var blant annet spørsmål rundt ressurser og støtte og pedagogisk utviklingsarbeid og internasjonale samarbeid

Andre temaer var hvordan FoU-prosjekter blir forankret i fagmiljøene og sammenhenger med strategiske satsinger, dokumentasjon og deling, personvern og etikk.

Videre arbeid

FoU-utvalget vil arbeide med å ferdigstille planen, etter en fase der rektor og direktør er involvert i å implementere høringssvarene.

Den store jobben

En viktig jobb framover er å finne ut hvordan NMH kan få større forutsigbarhet og bedre vilkår for å planlegge, gjennomføre, dokumentere, dele og formidle FoU.

Kontaktpersoner

Articles relevant